Już jutro (01.03.2018r.) na całym świecie będzie podejmowana próba pobicia rekordu Guinessa w zapisywaniu się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.


Pamiętacie Ice Bucket Challenge? W ramach niej internauci zamieszczali w sieci film, na którym wylewają na siebie kubeł lodowatej wody i nominują do tego zadania kolejne osoby. Cała akcja polegała na społecznym szerzeniu wiedzy na temat ALS (Amyotrophic Lateral Sclerosis), czyli o temacie stwardnienia zanikowego bocznego.

Obecny viral dotyczy rozpowszechniania wiedzy o białaczce oraz profilaktyki z nią związanej. Komórki macierzyste, które znajdują się w Twojej krwi i szpiku kostnym sprawiają, że to właśnie Ty możesz być lekiem na białaczkę ratując swojego chorego “bliźniaka genetycznego”. Zapisując się do bazy potencjalnych dawców, dajesz szansę na życie osobie cierpiącej na leukemie. W naszym kraju pieczę nad rejestrowaniem dawców sprawia fundacja DKMS Polska. Dla Ciebie to kilka minut, dla kogoś to całe życie!

My jako redakcja również postanowiliśmy wesprzeć akcję:

O całej inicjatywie możecie przeczytać tutaj: https://mybestfriendslist.com/world-record/
Chcesz wziąć udział w akcji? Nagraj krótki film (najwygodniej za wykorzystaniem instagram stories) na którym spożywasz cytrynę w najbardziej kreatywny i nietuzinkowy sposób oraz zaproś znajomych do akcji w swoich mediach społecznościowych. Całość napędza hasztag #LemonsForLeukemia

Autor

Cześć, z tej strony Mateusz. Od dziecka powiązany ze sportem i aktywnością fizyczną, która obecna jest u mnie każdego dnia. Uczę się nowych rzeczy, zdobywam kolejne doświadczenia oraz korzystam z danych mi możliwości. Zaszczepiam w innych dobrą energię, czerpiąc z niej w zamian :)

Napisz komentarz