Jeden z bardziej niezwykłych męskich wokali polskiej sceny muzycznej. Szczecińska publiczność pokochała go za autorskie aranże pochodzenia rodzimego, jak również światowego. Był Jacksonem, poruszał do łez jako Zaucha i Wodecki, wcielał się także w role kolędnika, a jego cover “Mario, czy już wiesz?” wraz z zespołem TGD prawdopodobnie wybrzmiewa w wielu domach w okresie świątecznym. Po takim wprowadzeniu chyba nie będzie tajemnicą, że tekst ten będzie poświęcony Kubie Badachowi.

W zeszłym roku w szczecińskiej filharmonii Kuba zaprezentował swój autorski materiał z płyty “Oldschool”. Koncert wyprzedał się w mgnieniu oka,  co oczywiście świadczy o tym jak wielu fanów zjednał sobie w naszym mieście. Sama płyta cieszy się wielkim powodzeniem, pomimo tego, że raczej odbiega od kanonów muzyki popularnej. Wszystko za sprawą niesamowitej wrażliwości muzycznej, jak również prostoty tekstów,  wypełnionych są po brzegi wielką pasją, która ujmuje z każdym wybrzmiewanym wersem. Tutaj mała podpowiedź dla Panów, którzy na Mikołajki dla swoich ukochanych po raz kolejny przyszykowali bardziej “praktyczny” prezent – ta płyta jest świetnym pomysłem, gwarantuje! Czy nie mam racji, moje drogie Panie?

Kuba Badach jest wokalistą pełnym energii. Uczestnicy wczorajszego koncertu “Tribute to: Zbigniew Wodecki” mieli możliwość przekonać się o tym na własne oczy. Jednak te nieokiełznane pokłady mocy oraz ogromny talent idą w parze z wielką pokorą.  Kuba jest artystą niezwykle skromny i dążącym do jeszcze wyższego poziomu perfekcji. Ilość projektów, które dotychczas zrealizował we współpracy z agencją Good Taste Production  zawsze cieszyły się wielką popularnością, a ich jakość dostarczała niesamowitych artystycznych doznań, które jeszcze długo po koncercie wspinało się z wielkim uśmiechem.

fot. Hubert Grygielewicz

Już 11 grudnia będziemy mogli zapoznać się z najnowszą nietuzinkową odsłoną Kuby Badacha.  Tym razem artysta połączył siły z zespołem MaBaSo. Koncert, który będzie miał miejsce w szczecińskiej filharmonii nosi nazwę “Back to school”. Brzmienia tego projektu zdecydowanie powinny rozgrzać  mroźny zimowy wieczór, ponieważ bazują na charakterystycznych  elementach elektrycznego “fusion” z mocnymi wpływami muzyki R&B, soul i  funky. Nie zabraknie jednak spokojniejszych partii wywodzących się z akustycznego jazzu.  W takiej aranżacji muzycznej Kuba Badach zdecydowanie pokaże nie jedno swoje muzyczne wcielenie.  Więcej informacji o tym koncercie znajdziecie na wydarzeniu na Facebooku: Kuba Badach + MaBaSo – Back to School / Szczecin / 11.12.2018
Zobaczcie mały przedsmak tego, co będzie się działo już za 2 tygodnie:

Autor

Napisz komentarz