Ciekawostka! Gustav Gerneth, drugi najstarszy żyjący człowiek świata i najstarszy na świecie człowiek niemieckiego pochodzenia, urodził się w Szczecinie! Ile ma lat, jak pokrótce wygląda jego życie i jaki jest jego sekret długowieczności?

Gustav Gerneth urodził się 15 października  1905 roku, co oznacza że ma obecnie ponad 112 lat i status superstulatka. Jest drugim najdłużej żyjącym człowiekiem na świecie po Japończyku, Masazō Nonaka (urodzonym 25 lipca tego samego roku). Data urodzenia pana Gustava nie została potwierdzona przez Gerontology Research Group (Gerontologiczną Grupę Badawczą).

Jak wyglądało jego życie? W 1930 roku poznał miłość swojego życia i w tym samym roku ożenił się. Kiedy dzieci poszły do szkoły, poświęcił się pracy. Był mechanikiem pokładowym na parowcu. Podczas II Wojny Światowej pełnił służbę wojskową i dostał się do sowieckiej niewoli, z której wyszedł w roku 1947. Od roku 1948 aż do emerytury pracował w gazowni. W 1988 zmarła jego żona, Charlotte. Dwaj synowie odeszli w wieku ponad 80 lat, ostatni w 2016 roku.

Dziś Gustav Gerneth mieszka w swoim mieszkaniu w Havelberg koło Stendal. Do 109 roku życia samodzielnie prowadził  gospodarstwo domowe. Czasami pomagali mu krewni i przyjaciele. Podczas 112 urodzin pana Gustava jego wnuczka powiedziała, że dziadek wciąż jest sprawny  psychicznie i lubi oglądać mecze piłki nożnej.

Dziadek podzielił się tajemnicą swojej długowieczności:

Zawsze dobrze żyłem i dobrze jadłem. Żadnych diet. Zawsze masło, żadnej margaryny. Przez całe życie nie paliłem papierosów, a alkohol piłem tylko od święta.

źródło zdjęć: https://www.facebook.com/MDRSachsenAnhalt/posts/741747059207979

Autor

Nietypowy Seba. Piszę, robię zdjęcia, projektuję grafiki, studiuję filologię, promuję projekty w internecie i w miarę możliwości poznaję świat. Kocham nasze miasto i zarażam tą miłością od kilku lat. Podobno skutecznie :)

1 komentarz

Napisz komentarz