Czy mamy w naszym mieście liczną grupę kibiców futbolu amerykańskiego? Końcówka starego roku dostarczyła nam informacji o tym, że dwie drużyny, do tej pory rywalizujące ze sobą podczas meczy futbolu amerykańskiego zakopują topór wojenny.

Mowa o szczecińskich Cougars oraz Husarii. To właśnie ich fuzja tworzy zespół Armada Szczecin, który już w przyszłym sezonie potyczek drużynowych zajmie miejsce w drugiej lidze.

logo grupy Armada Szczecin

Jest to pocieszająca informacja nie tylko dla osób interesujących się tą dyscypliną lokalnie, ponieważ daje to ogromną szansę powstania giganta, z którym rywalizować będą zespoły z całego kraju. Wspomniana fuzja Cougarsów oraz Husarii zasili skład grupy zachodniej, w której obecnie mierzą się takie drużyny, jak między innymi Angels Toruń czy Białe Lwy Gdańsk.

Zarówno Husaria Szczecin jak i Cougars Szczecin mogą pochwalić się bogatymi futbolowymi doświadczeniami. Obie drużyny przez ubiegły już 2018 rok skupiały się na pozycji, strategii działań oraz organizacji do stworzenia silnych, drużynowych fundamentów. W ubiegłym sezonie ekipy prezentowały się w dwóch, różnych ligach. Sukcesem Husarzy było utrzymanie silnej pozycji w top-lidze, gdzie końcowo udało im się wywalczyć drogę do półfinałów.

zdjęcie z profilu drużyny Husaria Szczecin
https://www.facebook.com/HusariaSzczecin/photos/a.384134505040459/1300773670043200/

“…Naszym celem jest zintegrowanie środowiska futbolowego w Szczecinie oraz budowanie organizacji na zdrowych zasadach. Chcemy stworzyć liczący się ośrodek futbolowy w Polsce, który w perspektywie najbliższych lat będzie mógł stanowić realną konkurencję dla najlepszych…” – informuje Tomasz Leszczyński z Armady Szczecin, specjalnie na łamach Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Prowadzący informują, że nowe, chętne osoby mogą zasięgać informacji o dołączeniu do zespołu, nie koniecznie czekając na przyszłą rekrutację. Wstępne ustalenia zmierzają do stworzenia nowego naboru na początku roku 2019.

Autor

Cześć, z tej strony Mateusz. Od dziecka powiązany ze sportem i aktywnością fizyczną, która obecna jest u mnie każdego dnia. Uczę się nowych rzeczy, zdobywam kolejne doświadczenia oraz korzystam z danych mi możliwości. Zaszczepiam w innych dobrą energię, czerpiąc z niej w zamian :)

Napisz komentarz