W szare jesienne dni trzeba mieć naprawdę dobry powód, żeby wyjść z domu. Jednym z nich może być poszukiwanie “skarbów” na miarę XXI w., czyli z GPSem w ręku. W różnych zakątkach Szczecina ukrytych jest ponad 500 skrytek, które czekają aż je odkryjesz. Mowa oczywiście o geocachingu –  zabawie, dzięki której można odkryć miasto na nowo.

Czym jest Geocaching?

Jest to gra terenowa, w której za pomocą współrzędnych geograficznych szukamy skrytek schowanych przez innych graczy. Kryjówki zwykle umieszczone są w atrakcyjnych miejscach np. blisko zabytków, w pięknych okolicznościach przyrody czy miejscach związanych z historią. Współrzędne wskazują nam miejsce, w którym umieszczony jest cache (skrytka) i zwykle jest nim niewielki pojemnik z kartką w środku.  Każda ze skrytek oprócz danych GPS posiada w aplikacji opis, dzięki któremu możemy pogłębić swoją wiedzę o danym miejscu.
Aby rozpocząć zabawę w Geochaing musimy założyć sobie konto na serwisie Geocaching.com, pobrać aplikacje na telefon, sprawdzić najbliższe skrytki i ubrać buty 😉 Potem znajdujemy cache (skrytkę), wpisujemy się w dziennik i czujemy się jak Indiana Jones. Proste, prawda? Czasem po drodze trzeba jeszcze rozwiązać zagadkę, ale to oznacza po prostu więcej zabawy.

Najciekawsze szczecińskie skrytki

  • Ahoj Szczecin – znajduje się na terenie JK AZS Szczecin i dzięki niemu możemy poznać historię żeglarstwa w Szczecinie. Jest też mały quiz.
  • Cmentarz Centralny, aby odnaleźć skrytkę musimy trochę pochodzić po cmentarzu i pokombinować  z cyferkami.
  • Fajka pokoju – jak już się tą skrytkę znajdzie, to uśmiech murowany!
  • Spacer po Pasie Oriona dla wszystkich tych, którzy potrafią dostrzec magię w szczecińskiej codzienności.

Geocaching w Szczecinie daje też możliwość znalezienia św. Graala, złotego pociągu, Syrenki Nadodrzańskiej i innych, niezwykle ciekawych miejsc. Czasem nie jest łatwo, ale po odnalezieniu skrytki zupełnie inaczej patrzymy na dane miejsce – w końcu znamy jego tajemnicę 😉

Napisz komentarz