Korzystając z cudownej letniej pogody postanowiłam zobaczyć Szczecin z zupełnie innej perspektywy – a konkretnie od strony rzeki Odry, która przecina to miasto. Wystarczyło zadzwonić kilka dni wcześniej, zarezerwować małą łódkę motorową (są dosyć popularne). Łódeczka już czekała, krótkie szkolenie z obsługi i można było ruszać. Do pływania taką łodzią nie potrzeba żadnych uprawnień ani patentów.

W czasie 3 godzin pływania obejrzeliśmy zaskakujące widoki. Czasami płyneliśmy wśród bulwarów, z mnóstwem ludzi odpoczywających na ławeczkach, a po chwili krzaki, trzciny i dzikie ptactwo. Rzeka tętni życiem, mijaliśmy kajaki, jachty, łodzie, zaskoczyły mnie domki letniskowe w Kurowie. Poza tym pogubiłam się zupełnie w topografii miasta gdy nagle znaleźliśmy się przy autostradzie. Płynęliśmy od centrum (bulwary i okolice mostu Długiego) do Siadła i zawróciliśmy po przepłynięciu pod autostradą A6. Świetnie spędzony czas i mnóstwo zdjęć.

Szczecin od strony Odry Szczecin od strony Odryul. Chmielewskiego od strony Odry Szczecin od strony Odry Oczyszczalnia ścieków Pomorzany a w tle blokowisko na PomorzanachSzczecin od strony Odry Oczyszczalnia ścieków Pomorzany, w tle widać BrowarSzczecin od strony OdryMała Wenecja Szczecin od strony Odry Szczecin od strony OdryKładka na Dziewoklicz Szczecin od strony OdryW oddali widoczny komin PGE na ulicy Szczawiowej Szczecin od strony Odry Szczecin od strony Odry ulica Floriana Krygiera widziana od spodu 😉Szczecin od strony Odry Szczecin od strony Odry Szczecin od strony Odry Szczecin od strony Odry Szczecin od strony Odry Szczecin od strony Odry Szczecin od strony Odry Szczecin od strony Odry Szczecin od strony Odry

Autor

Gotuję, robię zdjęcia i filmuję. Jestem blogerką ze Szczecina - zajrzyj do mnie - www.thermomania.com.pl

Napisz komentarz