Pierniczki, świeża choinka, grzane wino jakie zapachy bardziej kojarzą nam się ze Świętami Bożego Narodzenia? W tym roku po raz drugi na Alei Kwiatowej, Placu Żołnierza Polskiego i Placu Lotników odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy.

 

Co roku przychodzi czas, kiedy zaczynamy czuć tą magiczną atmosferę. Zabiegani szukamy prezentów dla naszych najbliższych często zapominając o sobie samych. Warto jest na chwilę oddać się magii świąt i zwolnić. Jarmark będzie idealnym miejscem, żeby wybrać się na spacer z rodziną i wczuć się w klimat. Jak nakazuje świąteczna tradycja – pocałunek z ukochaną osobą pod jemiołą zwiastuje miłość na długie lata. Dlatego na jarmarku powstało miejsce, które ma pomóc w tym zakochanym 😉

fot. Głos Szczeciński

Żeby jeszcze bardziej można było poczuć święta na każdym z placów z głośników będą płynąć kolędy oraz pastorałki, a wieczorami życzenia. W czasie jarmarku będzie możliwość zakupienia produktów i potraw na świąteczny stół. Oprócz tego ozdoby, różnego rodzaju rękodzieła i prezenty dla bliskich. A na rozgrzanie każdy będzie miał możliwość wypicia grzanego wina lub gorącej szczecińskiej czekolady.

fot. Głos Szczeciński

Na Jarmarku zapewnione jest wiele atrakcji. O godzinie 15:00 na Placu Żołnierza Polskiego pojawi się ciężarówka Coca-Coli. Oprócz tego nie zabraknie oczywiście Świętego Mikołaja i śnieżynek. Pierwszy weekend jarmarku będzie miał temat sportowy. Każdy chętny będzie mógł się wykazać w zimowych sportach. Drugi weekend będzie typowo wigilijny, nawiązujący d rodzinnych, polskich Świąt Bożego Narodzenia.

fot. Głos Szczeciński

Podczas jarmarku nie zabraknie karuzeli, z której dochody zostaną przekazane na remont oddziału Św. Mikołaja, w którym leczone są dzieci z chorobami nowotworowymi.

fot. Głos Szczeciński

 

Jarmark będzie czynny od 7 do 17 grudnia od poniedziałku do czwartku 12:00 – 20:00 oraz od piątku do niedzieli 10:00 – 22:00.

 

Autor

Szczecin to miejsce, do którego zawsze chcę wrócić. Mam nadzieję, że wszyscy mieszkańcy pokochają Szczecin tak jak ja i będą dumni ze swojego pięknego miasta.

Napisz komentarz