Mówi się, że Szczecin to zielone miasto. Mamy wiele parków, skwerków i wystarczy tylko 20 minut, żeby przedostać się z centrum miasta do… puszczy. A jeszcze bliżej jest Jezioro Słoneczne – małe, ale bardzo sympatyczne.

Jest to genialne miejsce do uprawiania sportu. Wokół jeziorka jest bardzo fajnie przygotowana trasa i kawałek porządnej ścieżki rowerowej. Można biegać, można chodzić (z kijkami lub bez), jeździć rowerem, czy poćwiczyć na siłowni pod chmurką. Jest ogrodzone boisko, a na inne zabawy (badminton itp.) też znajdzie się sporo miejsca. I muszę przyznać, że to miejsce naprawdę żyję. O każdej porze dnia widzę tam mnóstwo aktywnych ludzi uprawiających różne sporty i wzajemnie się do siebie uśmiechających. Jest po prostu zdrowo i miło, a atmosfera jest taka, że chce się tam wrócić na następny trening.

Jezioro Słoneczne to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Jest sporo ławek, specjalne miejsce na ognisko i dużo miejsca na urządzanie pikników. Na jeziorze znajduje się też Wyspa Miłości, a na niej urocze dwie altanki i mostek.

Wyprawa nad jezioro może mieć też walory edukacyjne, bo przy ścieżkach są specjalne tablice informujące m.in. o roślinności i występujących w tych okolicach zwierzętach (niestety często są bezmyślnie niszczone).

Ptaków nad jeziorkiem jest sporo, ale chyba najbardziej kontrowersyjnym (i zarazem najsympatyczniejszym) mieszkańcem jest bóbr. Jego ofiarą padło już kilka drzew, ale reszta jest już przed nim zabezpieczona.

Nad jeziorkiem znajduje się też  bardzo nietypowe drzewo – smoczkowe. Drzewko pomaga maluchom w  trudnych rozstaniach 😉

Na otarcie łez jest całkiem przyzwoity plac zabaw.

Jezioro Słoneczne położone jest na Gumieńcach przy ulicy Derdowskiego i można do niego spokojnie dojechać rowerem miejskim. Dla bardziej zmotoryzowanych jest parking. A dla głodnych restauracja.

Nad jeziorkiem odbywają się zawody, zorganizowane treningi i inne wydarzenia kulturalne. Jeziorko posiada swój profil na Facebooku i jeśli chcecie być na bieżąco, to polecam polubić – Jeziorko Słoneczne.

Zapraszamy!

Napisz komentarz