Jesień to czas, w którym chętniej odwiedzamy kawiarnie, aby móc rozkoszować się smakiem kaw i herbat. Znaleźliśmy klimatyczną kawiarnię w samym centrum Szczecina, a mowa o Dorsoduro.

Zdjęcia: Klaudia Odżga

Dorsoduro to oficjalnie jedna z prowincji Wenecji. Zarówno nazwa jak i wystrój kawiarni to odzwierciedla. Na ścianach umieszczone zostały zdjęcia i rysunki ilustrujące Wenecje. Dodatkowo ściany zdobią maski, które każdemu kojarzą się z weneckim karnawałem.

 

 

 


Kawiarnia znajduje się w samym centrum, przy ul. Krzywoustego 23. Jest to klimatyczne i przytulne miejsce, w którym przy akompaniamencie relaksującej muzyki możemy napić się kawy, herbaty i spróbować domowych ciast. Kawa jaką oferuje Dorsodurro to mieszanka Alfredo 80% Arabica i 20% Robusta.

 

 

Do spróbowania wybraliśmy:
Karolina: Latte (10zł) + ciasto murzynek (7zł)
Sebastian: Flat white (8zł) + ciasto dyniowe (8zł)
Klaudia: Herbata biała (6zł) + tiramisu (7,5zł)

 

 

Kawy delikatne, aromatyczne i wyczuwalne w smaku. Herbata biała (sir William) podana w uroczym dzbanuszku spokojnie starczyła na dwie filiżanki. Ciasta domowe, świeże i co najważniejsze smaczne.
Dodatkowo przemiła właścicielka kawiarni poczęstowała nas herbatami z serii zimowej: imbirowa, cynamonowa i malinowa. Herbaty podawane w dużych szklankach z dodatkiem pomarańczy, miodu, imbiru idealnie spełniały swoje zadanie rozgrzewające.

 

 

Dorsoduro to przytulne miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny są zdecydowanie niższe od oferowanych przez kawiarniane sieciówki.
Dorsoduro trafia na naszą kawową mapę Szczecina. 🙂

Autor

Hej mam na imię Karolina w tym roku kończę 23 lata. Studiuję gospodarkę przestrzenną, z którą planuję swoją przyszłość zawodową. Kocham moją babcię :)

Napisz komentarz