Odkąd zaczęliśmy cykl spacerów z aparatem, marzyły nam się spacery z przewodnikami miejskimi, podczas których moglibyście odkryć tajemnice ukryte w mijanych gmachach, placach, pomnikach. I mamy dobre wieści! Centrum Informacji Turystycznej przygotowało cały cykl darmowych wycieczek tematycznych, które obejmujemy patronatem 🙂

Szczecińskie Spacery Miejskie będą odbywać się co tydzień w sobotę od tej najbliższej – 12 maja – aż do września! Prowadzić je będą doświadczeni przewodnicy miejscy rozkochani w Szczecinie, jego tajemnicach i historii. Organizator zdradza, że w planach są wycieczki szlakiem legend, ciekawostek, dynastii Gryfitów czy wątków “Sedinum”. Opis najbliższego spaceru:

Podczas wycieczki uczestnicy ujrzą Szczecin jako miasto oporu wobec reżimu komunistycznego. Przekaz będzie dotyczyć głównie wydarzeń Grudnia 1970, ale nie tylko. Szlak spaceru przebiegać będzie przez miejsca związane ze wspomnianymi wydarzeniami oraz wewnątrz ekspozycji historycznej dotyczącej lat 1939 – 1989 w Centrum Dialogu Przełomy. Nie zabraknie legend, anegdot i różnorakich ciekawostek związanych z przewodnim tematem.

Aby wziąć udział w spacerze, należy zapisać się telefonicznie (+48 91 434 04 40), mailowo (cit@zstw.szczecin.pl) lub w Centrum Informacji Turystycznej na Alei Kwiatowej. W tym miejscu wycieczki będą się zaczynać i kończyć (co sobotę, o 11:00). Szczegóły na temat motywów kolejnych spacerów, terminów i zapisów znajdziecie w Facebook’owym wydarzeniu.

Spieszcie się z zapisami, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń 😉

Jeśli macie znajomych z zagranicy, koniecznie zaproponujcie im wspólny wypad na spacer w języku angielskim lub niemieckim, bowiem takie również będą się odbywać. Spacery dla obcokrajowców będą standardowymi wycieczkami turystycznymi. W języku niemieckim będą startować jednocześnie z tymi polskimi: w soboty o 11:00, angielskie – o 14:00, również pod CIT.

Absolutnie lecimy na tę inicjatywę! Podajcie dalej! 🙂

Autor

Nietypowy Seba. Piszę, robię zdjęcia, projektuję grafiki, studiuję filologię, promuję projekty w internecie i w miarę możliwości poznaję świat. Kocham nasze miasto i zarażam tą miłością od kilku lat. Podobno skutecznie :)

Napisz komentarz