Wiosna w Szczecinie rozhulała się już na całego, pora więc na polecanie zielonych miejsc w naszym mieście. Międzyosiedlowy Park Rekreacyjny powstał na styku kilku osiedli (Gumieńce, Świerczewo, Pogodno, Krzekowo-Bezrzecze) przy ulicy Kutrzeby. Zajmuje teren ponad 3 hektarów: można tu zarówno pograć w piłkę jak i rozpalić ognisko, a nawet się czegoś nauczyć. Międzyosiedlowy Park Rekreacyjny to świetna alternatywa do najbardziej popularnych szczecińskich miejsc na weekendowy odpoczynek.

Park przy ulicy Kutrzeby jest całkiem dobrze zagospodarowany i każdy znajdzie coś dla siebie. Największą popularnością cieszy się duży plac zabaw, na którym oprócz standardowych urządzeń znajduje się drewniany pociąg. park_kutrzeby park_kutrzeby

park_kutrzeby

Dla amatorów sportów zespołowych przygotowano boiska do siatkówki, koszykówki oraz ogrodzone z trzech stron boisko do piłki nożnej. Jest też betonowy stół do tenisa stołowego.

Na terenie parku znajduje się sporo wiat z miejscami na ognisko, czy po prostu na piknik.

Jest też scena, która czasem wykorzystywana jest do osiedlowych festynów.

Przy okazji odpoczynku można też odświeżyć sobie swoją wiedzę z historii.  Na skwerze bohaterów kampanii wrześniowej możemy poczytać historie związane z patronami okolicznych ulic.

Międzyosiedlowy Park Rekreacyjny powstał obok starego sadu mirabelek. Wiosną pięknie kwitną, a potem tworzą naprawdę klimatyczne, tajemnicze miejsce.

I jak na park przystało są tu śliczne alejki.

Obok parku znajduje się wybieg dla psów oraz niewielki parking.

Park ma już swoje lata i widać to po niektórych drewnianych obiektach. Niestety większość uszkodzeń to akty wandalizmu. Minusem może być też bliskość ruchliwej ulicy Taczaka, bo choć park jest ogrodzony i bezpieczny dla dzieci, to te samochody w tle jednak są. Takie uroki parku w mieście 😉

Międzyosiedlowy Park Rekreacyjny to kolejne miejsce na mapie Szczecina, które warto odwiedzić. Mieszkańcy okolicznych osiedli wiedzą jak tu fajnie, ale reszta szczecinian też może się dowiedzieć. Planujcie więc weekend, pakujcie grille, łopatki do piasku i zabierzcie też psa. Przy okazji możecie też wpaść do parku na Przygodnej i nad Jezioro Słoneczne.

Napisz komentarz