Już 6 grudnia nasze miasto znów rozbłyśnie za sprawą setek ulicznych ozdób. Będzie ładnie, ale też będzie tak jak było rok temu i dwa lata temu i dalej, po prostu mało co się na święta w Szczecinie zmieni, a szkoda. Jeszcze parę lat temu Szczecin wygrywał konkursy na najładniej oświetlone polskie miasto, teraz znajdujemy się daleko poza podium. Prawdopodobnie brakuje na to pieniędzy i faktycznie nie jest to pilna potrzeba, ale może zwyczajnie urzędnikom brakuje inspiracji. Oto ona!

Świąteczne dachy ulic

Mogą zapewnić prawdziwie filmowy klimat w mieście, oświetlając dyskretnie wszystko dookoła. W Szczecinie podobne rozwiązania znajdują się np. na deptaku Bogusława, lecz tam znajdują się tylko 3-4 cienkie pasy, mocno wysłużonych ozdób. Może już czas je wymienić?

Świąteczne drzewa

Idealną miejską ozdobą są drzewa, jeszcze lepszą oświetlone tysiącami lampek. W Szczecinie oczywiście mamy takie oświetlenie, ale są to płachty świetlne rzucone luzem na gałęzie, estetyczniej wyglądają idealnie oplecione światełkami. W Szczecinie mogłyby tak wyglądać drzewa na ulicy Krzywoustego, Alei Jana Pawła II lub na Wałach Chrobrego. Lepiej?

Świąteczne rzeźby

Kolejnym, rzadko spotykanym elementem świątecznym elementem na ulicach naszego miasta są świąteczne rzeźby. Ustawiane mogą być na skwerach, parkach czy na miejscu fontann. Zobaczcie jak wygląda to w innych miastach.

Pływające choinki i świąteczne parki 

Jak na miasto pływających ogrodów przystało, warto żeby i w zimę Szczecin inwestował w ogrody.  Świąteczne oświetlenie mogłoby się pojawić w Parku Kasprowicza, na Różance czy np. wokół Jeziora Szmaragdowego, a pływające choinki mogłyby cumować przy bulwarach. Zobaczcie jak robią to inni 🙂

Świąteczne budynki 

Szczecin słynie z dobrej architektury, a gdyby na święta niektóre budynki stawały się jeszcze piękniejsze? Na przykład urząd miejski lub Brama Portowa? Byłoby jeszcze piękniej <3

Mam nadzieję że ten post wprowadził was chociaż trochę w świąteczną atmosferę oraz że z przyjemnością oglądaliście świąteczne miasta (również polskie). Świąteczna iluminacja Szczecina startuje 6 grudnia, nie zapomnijcie przejść się oświetlonymi ulicami i porobić dużo ładnych zdjęć. Jeśli chcecie aby wasze zdjęcie znalazło się na naszym instagramie, użyjcie znacznika #lecenaszczecin 🙂 Wesołych!

Autor

komentarze 2

  1. Pingback: WBS vol.12 - #lecenaszczecin

  2. Przecież znacie się z Piotrem Krzystkiem to wasz pracodawca w końcu. Zapytajcie się czemu taka lipe odwala

Napisz komentarz