Mamy to! W końcu pogoda pozwala na korzystanie z uroków naszego pięknego miasta. Warto wiedzieć, że od jesieni zeszłego roku mamy kolejną ciekawą miejscówkę w naszym zielonym Szczecinie. Oficjalnie Syrenie Stawy nazywają się “centrum ochrony bioróżnorodności”, ale po naszemu to ciekawie zagospodarowany kawałek Lasu Arkońskiego.

Syrenie stawy to idealne miejsce na odpoczynek na łonie natury. Cisza, spokój, urocze alejki, stawy i pomosty. Sami zobaczcie!

syrenie stawy

Coraz więcej podróżujemy, zachwycamy się rajskimi ptakami i egzotycznymi roślinami. A czy wiemy, co u nas w trawie piszczy? Właśnie takiemu poznawaniu rodzimych gatunków służy ścieżka edukacyjna Syrenie Stawy. Informacje o otaczającej nas przyrodzie znajdziemy na tablicach, w wiatach oraz w specjalnej Zielonej Klasie. Całość dedykowana jest raczej małym przyrodnikom, ale pewnie dorośli też nie raz się zaskoczą.

Mnie osobiście to miejsce zachwyciło równowagą pomiędzy dbałością o naturę a wygodą użytkowania. Mam wrażenie, że wszyscy czują się tu dobrze: nie ważne czy spacerujesz, biegniesz czy może jedziesz rowerem. Owady i ptaki też zadowolone z najnowszej polityki mieszkalnej 😉

Odwiedziliście już Syrenie Stawy? Też się tak miło zaskoczyliście tym miejscem?

Napisz komentarz