“Taka Karma” to tytuł filmu, który po części zostanie zrealizowany w naszym mieście. Zagrają w nim m.in. Maja Ostaszewska, Robert Więckiewicz oraz Maciej Musiał.

Fabuła filmu oparta jest na prawdziwej polsko-hinduskiej miłości Anity Agnihotri i Andrzeja Łuszczewskiego. Poznali się oni w latach 70-tych w Madrasie, a na początku lat 80-tych przenieśli się do Szczecina, skąd pochodzi Polak. Ich miłość od razu była skazana na porażkę. Ona Miss Indii, on syn polskiego armatora, który niedługo musi wracać do Polski. Wyjście z tego jest jedno – trzeba uciekać do PRL-owskiej Polski. A widok szarej rzeczywistości może być wstrząsający dla młodej Hinduski.

Fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS

Informację o produkcji filmu potwierdził Polskiej Agencji Prasowej syn pary, Mariusz Łuszczewski: – Na początku 2018 roku rozpocznie się produkcja filmu fabularnego dotyczącego polsko-indyjskich losów mojej rodziny.

Fot. Albert Zawada/ Agencja Gazeta

Dodał, że

Ponad 70 proc. zdjęć do filmu będzie realizowanych w Indiach, a 30 proc. w Szczecinie. Producentem filmu po stronie polskiej jest Michał Kwieciński z Akson Studio (“Miasto 44”, “Powidoki” i inne), zaś po stronie indyjskiej Phantom Film (twórcy hitów “Slumdog. Milioner z ulicy” czy “Lion”.

W produkcji wystąpią polscy aktorzy, m.in. Maja Ostaszewska, Robert Więckiewicz, czy Maciej Musiał.

Anita Agnihotri to restauratorka i promotorka  kultury Indii w Polsce. Przyjechała do Szczecina ponad 40 lat temu. Ten mariaż dziewczyny w sari z naszym miastem, zaowocował niezwykłą przygodą Hinduski. Dzięki temu stała się jednym z symboli Szczecina. Organizuje setki wydarzeń, które przybliżają nam jej ojczyznę w każdy możliwy sposób. W Szczecinie prowadzi słynną na cała Polskę restaurację Bombay. Już niedługo odbierze nominacje na stanowisko konsula honorowego Indii. W tym roku nominowana jest do tytułu „Szczecinianki Roku 2017”. Plebiscyt organizowany jest przez Stowarzyszenie Kobiet na rzecz rozwoju Szczecina i regionu.

Fot. Radio Szczecin

Jak to w przypadku  każdej bollywoodzkiej produkcji nie zabraknie efektownych układów tanecznych. Przygotuje je ceniony kompozytor z Indii – Shankar Mahadevan.

Premiera filmu “Taka karma” planowana jest na przełom 2019 i 2020 roku. Jesteście ciekawi?

Autor

Hej mam na imię Karolina w tym roku kończę 23 lata. Studiuję gospodarkę przestrzenną, z którą planuję swoją przyszłość zawodową. Kocham moją babcię :)

Napisz komentarz