Już po raz siódmy w naszym mieście wystartuje impreza sportów walki (Muay Thai, K1, MMA) wspierająca fundację Cancer Fighters, a mianowicie mowa o SLT – Szczecińska Liga Twardzieli. Tym razem pod szyldem “Bitwa nad Odrą” uczestnicy staną do rywalizacji już 27. października.

Gala sportów walki SLT to nie tylko rywalizacja sportowa, to również sporo atrakcji, pokazów, konkursów i licytacji. Na poprzedniej edycji SLT 6 “Wejście Gryfa” mogliśmy zobaczyć również walkę rycerską w pełnym uzbrojeniu. Jednak to wszystko jest tylko dodatkiem do poważniejszych celów tej imprezy. Po raz kolejny cały dochód z wejściówek i licytacji zostanie przekazany na fundację Cancer Fighters, która wspiera najmłodszych w walce z rakiem. Na poprzedniej imprezie udało się zebrać 7262zł. Wierzę, że tym razem cała hala Szczecińskiego Domu Sportu będzie wypełniona po brzegi, a zebrana kwota będzie jeszcze wyższa od poprzedniej.

slt.szczecin.pl

Karta walk nie jest jeszcze znana. Z informacji od organizatorów możemy dowiedzieć się, że na wydarzeniu pojawią się po raz pierwszy kluby z Niemiec. Dzięki temu impreza po raz pierwszy nabierze charakteru międzynarodowego. Organizator wydarzenia, Jakub Stańczuk z klubu Jatubaht Szczecin, w wywiadzie dla Radio Szczecin mówił o podjętej współpracy z klubem z Neubrandenburga oraz Berlina, a także próbie ściągnięcia do Szczecina zawodników ze Szwecji. Niebawem spotkamy się z organizatorami i postaramy dowiedzieć jak idą postępy oraz kiedy poznamy pierwszych zawodników. Zapisy zakończyły się 30. września. Teraz czekamy na wytypowanie zawodników i stworzenie karty walk przez organizatora. Jednego jestem pewien, uczestnicy wchodzący do oktagonu na pewno nie będą się oszczędzać. Jest to dla nich szansa, aby się pokazać i sprawdzić przy większej widowni, a nie tylko na macie sali treningowej. Mam nadzieję, że niejedna walka na SLT przyćmi walki organizowane przez profesjonalne organizacje promujące sztuki walki, a zawodnicy będą rywalizować jeszcze zażarciej n,iż robią to politycy przed wyborami, którzy obiecują wymianę wody w Basenie Górniczym czy pogłębianie Głębokiego. Przy okazji, o naszym niekandydacie na prezydenta możecie przeczytać klikając tutaj.

Ja nie mogę się już doczekać…

Zapraszam wszystkich 27. października, godz. 17:00, Szczeciński Dom Sportu – Hala Widowiskowa, ul. Wąska 16. Pamiętajcie, że walczymy dla dzieciaków z fundacji Cancer Fighters, to podwójna motywacja aby przyjść i wesprzeć imprezę. Do zobaczenia!

Autor

mati z małej litery, na drugie Zygmunt.

Napisz komentarz