Ultimate frisbee to dynamiczna gra zespołowa, polegająca na opanowaniu dysku w wyznaczonej strefie punktowej. Dyscyplina spaja ze sobą elementy innych gier zespołowych, między innymi piłki nożnej, piłki ręcznej czy rugby. Wyróżnia się brakiem sędziego oraz dążeniem do szanowania zasad fair play.

Awans zdobyli plasując się na drugim miejscu w niedawno zakończonych halowych mistrzostwach Polski II ligi w Płocku.

“…Promocja jest efektem dobrego przygotowania do sezonu i realizowania założeń taktycznych wyznaczonych przez trenerów. W każdym meczu daliśmy z siebie 100%. Przede wszystkim graliśmy drużynowo. Myślę, że to nasz największy atut..” – mówi Hanna Woroniuk, prezes KS Albatros Szczecin.

Przyszłe plany Albatrosów to marcowa rekrutacja nowych zawodników, treningi dla juniorów, a bliżej sezonu wakacyjnego, w okresie od czerwca do września zorganizowane warsztaty na szczecińskiej, miejskiej plaży

Albatrosy po świeżym sukcesie już przygotowują się do czerwcowych, plażowych mistrzostw Polski gdzie mają zamiar zawalczyć o wysoką lokatę.

Więcej informacji o działalności grupy, planach, treningach czy rekrutacji znajdziecie na profilu pod adresem:

https://www.facebook.com/AlbatrosUltimateSzczecin/
Albatros Ultimate Szczecin – klub sportowy ultimate frisbee

fotografia: Adam Broda


Autor

Cześć, z tej strony Mateusz. Od dziecka powiązany ze sportem i aktywnością fizyczną, która obecna jest u mnie każdego dnia. Uczę się nowych rzeczy, zdobywam kolejne doświadczenia oraz korzystam z danych mi możliwości. Zaszczepiam w innych dobrą energię, czerpiąc z niej w zamian :)

Napisz komentarz