Już dziś startuje szczeciński WESTIVAL ARCHITEKTURY 2018 – coroczne święto architektury. Przez ponad tydzień będziemy mogli oglądać filmy tematyczne, posłuchać wykładów czy uczestniczyć w spotkaniach z autorami książek. Co jeszcze?

Tematyka tegorocznego festiwalu brzmi “Mieszkam w mieście” i skupia się na architekturze mieszkaniowej. Jest adresowana do każdego z nas – przecież wszyscy mieszkamy w mieście. W wydarzeniach tworzących Westival będziemy mogli brać udział w dniach 12-20 października. Organizatorzy przygotowali atrakcje na każdy dzień. Najwięcej dzieje się w dwie soboty i niedzielę, jednak w tygodniu także warto zajrzeć. Choćby na kino westivalowe.
Tegoroczny Westival to:
– wykłady architektów i dyskusje specjalistów. Dowiemy się czym jest cohousing i kooperatywy mieszkaniowe lub posłuchamy m.in. o wpływie Le Corbusiera na nasze życie
– spacery architektoniczne. Poznamy bliżej Szczecin z Przemkiem Głową
– kino festiwalowe. Np. film “Mit Pruitt Igoe” – o osiedlu mieszkaniowym wybudowanym po II WŚ w St. Loius i wysadzonym w 1972 roku. Chcecie wiedzieć dlaczego? Udajcie się na film w najbliższą sobotę 🙂
– warsztaty dla dzieci. Warto rozwijać kreatywność najmłodszych
– wystawa. Pod intrygującym tytułem “Średnia krajowa”
– spotkania z autorami książek np. Beatą Chomątowską, autorką książki “Betonia”
– tymczasowa księgarnia architektoniczna dla wszystkich chcących jeszcze bardziej zgłębić temat

Gdzie?

Główną areną Westivalu będzie w tym roku LOFT przy Placu Orła Białego (dawny Polmozbyt). Inne miejsca, w których odbędą się wydarzenia festiwalowe to: siedziba SARPu przy ul.Mariackiej, Trafo – trafostacja sztuki, a także klub Hormon.

Wstęp oczywiście wolny 🙂
Warto zapoznać się ze szczegółowym programem wydarzeń, który znajdziecie  TU >>>
źródło zdjęcia:   westival.pl

Napisz komentarz